ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 2415204
*
nr 241 5204
Pigtittare
mahogny
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 17:57:02
1
400 kr
18/5 20:11:16
2
650 kr
19/5 14:14:00
3
500 kr
19/5 14:14:39
3
550 kr
19/5 14:15:14
3
600 kr
19/5 14:21:59
3
650 kr
19/5 14:22:32
3
700 kr
19/5 15:37:33
2
850 kr
19/5 15:44:38
3
800 kr
19/5 15:46:38
3
850 kr
19/5 15:47:26
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:57
-
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:04
*
Pigtittare
nr 241 5204
Pigtittare
mahogny
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/5 17:57:02 | 1 | 400 kr |
| 18/5 20:11:16 | 2 | 650 kr |
| 19/5 14:14:00 | 3 | 500 kr |
| 19/5 14:14:39 | 3 | 550 kr |
| 19/5 14:15:14 | 3 | 600 kr |
| 19/5 14:21:59 | 3 | 650 kr |
| 19/5 14:22:32 | 3 | 700 kr |
| 19/5 15:37:33 | 2 | 850 kr |
| 19/5 15:44:38 | 3 | 800 kr |
| 19/5 15:46:38 | 3 | 850 kr |
| 19/5 15:47:26 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:57 -
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:04



